Hands-on cooking classes that are also great fun

We teach people who are struggling with food costs
to eat better, for less

Our delicious recipes are sourced from around the world and are all designed to cost less than £1.00 per head.

At the end of every lesson you can buy bags of ingredients at a cost of £3.00 each, with enough food included for four meals, so you can try cooking it again (and again) at home.

Watch our fab video to see what we do and how we do it